BLOG

Fiúk verekednek az iskolában. Problémás viselkedés kezelése

Hogyan vezet a szorongás problémás viselkedéshez

Amikor a szorongás tüneteire gondolunk, legtöbbször a szülőkhöz való ragaszkodás, dolgok elkerülése vagy nagyfokú félénkség jut eszünkbe. Azonban a problémás viselkedés is lehet a szorongás tünete. Ez azért van, mert néhány szorongó gyermekben túlzott igény alakul ki arra, hogy kimeneküljön a számára kényelmetlen helyzetből. Ez a viselkedés gyakran dühnek vagy ellenszegülésnek tűnhet.

Azok a jelek, amelyek arra utalhatnak, hogy egy gyermek, aki rosszalkodik, valójában szorong, közé tartozik a dühkitörés, a hisztik, az elkalandozó figyelem, a sok mozgás (például a helyéről való felállás vagy akár a teremből való kiszaladás), másokkal való veszekedés és a túl sok kérdés feltevése.

A felnőttek tévesen gondolhatják, hogy a rosszalkodó gyerekek szándékosan viselkednek rosszan. A szülők úgy érezhetik, hogy nem tisztelik őket, és frusztráltak vagy kimerültek lehetnek. Az iskolában, amikor a gyerekek megzavarják az órát vagy nem követik az utasításokat, megbántják a tanárokat. Ahelyett, hogy megtanulnák kezelni a szorongásukat, végül az igazgatói irodában kötnek ki.

Azok a szorongó gyerekek, akik rosszalkodnak, tévesen ADHD-val vagy viselkedési zavarral diagnosztizálhatók. Ezért fontos, hogy egy szakember, például egy pszichológus, pszichiáter vagy mentálhigiénés szakember megvizsgálja a gyermeket, hogy kiderüljön, mi okozza a viselkedést. A szorongást nagyon sikeresen lehet kezelni kognitív viselkedésterápiával (CBT) Aroma Freedom techinkával kiegészítve. A gyerekek megtanulják, hogyan nyugtassák meg magukat, amikor szoronganak, majd dolgozzák fel a számukra negatív helyzetet és a szorongás idővel csökken.

Tovább olvasom »
Lány, akinek pánikrohama van

Szívszorító pánikroham

Luca első pánikrohama 2021 júniusában történt, és azóta több alkalommal is átélt hasonló helyzeteket – pánikot, félelmet, rosszullétet. Ismerd meg Luca pánikrohamának okát.

Tovább olvasom »